Konferencijos

2017 m. kovo 30–31 d. kviečiame dalyvauti kasmetinėje Lietuvos mokslo istorikų ir filosofų konferencijoje SCIENTIA ET HISTORIA–2017.
Plačiau >>>
Konferencija vyks Lietuvos kultūros tyrimų instituto salėje, 216 k., Saltoniškių g. 58.
Šių kasmetinių konferencijų pagrindinis tikslas – apsvarstyti atliekamų mokslo istorijos ir filosofijos tyrimų rezultatus.

______________________________________________________________________

2017 m. birželio 8 d. rengiama respublikinė konferencija PAULIAUS NORMANTO KELIONĖ Į TOLUMAS IR Į SAVE  
Konferencija vyks Lietuvos kultūros tyrimų institute,Saltoniškių g. 58, Vilnius
Plačiau >>>

______________________________________________________________________

Lapkričio 16 d. Vilniuje vyko Lietuvos laisvosios rinkos instituto ir Lietuvos kultūros tyrimų instituto konferencija „Stoka, žmogus ir moralė: tarpdisciplininės prieigos” >>>.

Naglis Kardelis. „Stoka klasikinėje filosofijoje“. Plačiau>>>

 

Kaip stoka susijusi su tuo, kad esame erdvėje, kūne ir laike? Kaip stokos pažinimas gali padėti susitaikyti su jos apraiškomis – laikinumu, žmogaus netobulumu, santykių trūkumu, išteklių ribotumu? Ar stoka yra akstinas žmogaus ir visuomenės raidai? Pirmą kartą stokos reiškinys iš akademinių paraščių buvo ištrauktas į tyrimų centrą ir analizuojamas skirtingų disciplinų: ir tų, kurios stoką yra artikuliavusios (filosofija, teologija, ekonomika), ir tų, kuriose stoka turi kitą vardą (psichologija, antropologija, sociologija).

Konferencijoje pranešimus skaitė tomistų ir vėlyvųjų scholastų ekonominės minties tyrėjas dr. Alejandro A. Chafuen (JAV), filosofas dr. Naglis Kardelis ir ekonomistė Elena Leontjeva.

Diskusijoje dalyvavo filosofas dr. Albinas Plėšnys, psichologė dr. Rita Rekašiūtė-Balsienė, teologas dr. Kęstutis Kėvalas, antropologas Saulius Matulevičius, ekonomistas Vytautas Žukauskas.

Diskusiją moderavo dr. Paulius V. Subačius.

Konferencijoje pristatyta išskirtinė nauja mokslinių straipsnių rinktinė „Stokos reiškinys: būtis, žmogus ir bendruomenė” >>>.